MONTENEGRO 2 YIL İÇİNDE AVRUPA BİRLİĞİNE GİRİYOR!
Avrupa Birliğine girmeden önce, bugün vize bile almadan gittiğimiz ve bütün kapıları bize açık olan Montenegro, kanunlarını hızla yeniden düzenlemektedir. Kısa süre sonra değişecek olan bu kanunlar bizlere bütün kapıları kapatacaktır. Bugün Montenegro para birimi olarak Euro kullanmaktadır ve Avrupa Birliğine girme süreci 2017 Haziran'da NATO'ya girmesi ile birlikte iyice hızlanmıştır.

10 GÜNDE YENİ BİR HAYATA ADIM ATIN!
Montenegro'da sizin için bir şirket kuruyoruz ve buna bağlı olarak oturma ve çalışma müsaadelerinizi alıyoruz. Evraklarınızı Montenegro'ya teslim ettikten 10 gün sonra bütün işlemleriniz bitmiş oluyor. Oturma ve çalışma müsaadelerinizin verilmesi için sizi 1 kere Montenegro'ya davet ediyoruz.

AVRUPA'DAKİ EN HIZLI VE EKONOMİK OTURMA VE ÇALIŞMA MÜSAADESİ!  FIRSATI YAKALAYIN!
Hızlı gelişen ekonomisi Montenegro'nun kalkınma sürecini kısaltacaktır. Avrupalı olmak için bu son ayları kaçırmayın!Avrupa'nın en hızlı, en kolay ve en uygun oturma ve çalışma müsaadesini bugün Montenegro'da sizin için biz alıyoruz. Şirketinizin kurulumu, oturma ve çalışma müsaadelerinizin alınması, 1 yıllık muhasebe işlemlerinizin ve Sosyal Sigorta ödemelerinizin, otelinizin ve havalimanı transferlerinizin bile dahil olduğu bu paketi sadece 6700 Euro'ya sunuyoruz.

MONTENEGRO
Montenegro Avrupa'nın tam ortasında, İtalya'nın orta karşısında, Adriyatik sahillerinin en güzel coğrafyasında 320 km kıyı şeridi, 65 tane kum plajı olan yeşil-turkuaz bir ülkedir. Nüfusu 630.000 dir. Beşiktaş + Şişli kadardır. Yüzölçümü 13.812 m2 dir. Trakya'dan küçüktür.

Dünyanın en derin fiyordu buradadır. Yine dünyanın 2 nci büyük kanyonu da bu ülkededir. Avrupa'nın tek yağmur ormanlarının bulunduğu yer yine Montenegro'dur. Yüzyıllardır ellenmediği için ülkenin toprakları pırıl pırıl tertemiz kaldığından dünyanın ilk ve tek ekolojik ülkesidir.

Ülke tarım, hayvancılık, turizm ve buna bağlı inşaat ve yan hizmet sektörleri ile geçinmektedir. Topraklar koruma altındadır. Düz araziler tarıma ayrılmıştır. İnşaat yapılamaz. İnşaatlar kıyı şeridi, yamaç ve kayalık bölgelere yapılır. Yabancıya 5 dönümün üzerinde tarım yapması için arsa satışı yasaktır.

- İstanbul - Podgorica Havalimanı 1 saat 20 dakikadır. Montenegro - Türkiye, karayolu ile 1200 km dir. Podgorica'dan Avrupa'nın başkentleri yaklaşık 1,5 saattir.
- 240 gün güneşlidir. Hava sıcaklığı İzmir ortalaması gibidir.
- Yaz sezonu Mayıs - Ekim ayları arasıdır. Kış sezonu Kasım - Nisan ayları arasıdır.
- En büyük kayak merkezi Kolasin'de pistler yaklaşık 20 km dir. Siyah, kırmızı, mavi tüm pistler vardır.
- Montenegro'ya turistin yarısı karayolu ve havayolu ile, diğer yarısı deniz yolu ile gelir. Kotor şehri yılda 620 cruise alır. Kotor'a yaz sezonunda her gün Dubrovnik'ten 100 otobüs gelmektedir. Bölgede Oteller yeterli olmadığından, gelen turistler kalamaz ve dönerler. Herkes evini Airbnb'den kiraya verir.
- Montenegro'da Kurumlar vergisi %9 dur. Gelir vergisi %9-11 dir. Tüm masraflarınızı vergiden düşersiniz.
- Ülke 2006'da Sırbistan'dan ayrılarak yeni kurulmuştur. Genç Montenegro'da bürokrasi yoktur. İşlemler bu yüzden çok çabuk ilerler.
- Büyüme oranı %23 dür.
- Para birimi Euro'dur.
- Türklere henüz vize yoktur.
- Bugün Montenegro'da bir şirket kurar buna bağlı oturma ve çalışma müsaadesi alırsanız, sadece kendiniz değil, ailenizi de şu anda geçerli olan bütün bu haklardan yararlandırabilirsiniz. Onlar da Avrupalı olurlar. Bu müsaadeleri 5 yıl boyunca gün atlatmadan devam ettirseniz 5.yılın sonunda müsaadeleriniz kalıcı, yani ömür boyu hale döner. Bu bugün şirket kuranlar veya çalışan olanlar için geçerli, kazanılmış bir haktır. Ayrıca 18 ay sonra Montenegro'nun Avrupa Birliğine girmesi ile beklenen kanun, oturma ve çalışma müsaadeleri olanlara pasaport verilmesi yönündedir.

Son 5 yılda Türk ve Dünya Şirketleri Montenegro'da yatırımlarını hızla devam ettirmektedir. Bu yatırımlar, İsviçre, Azerbaycan, Dubai, Amerika, Kanada, Rus ve Türk yatırım grupları tarafından gerçekleştirilmektedir. Bugün Türk şirketlerden saymak gerekirse, Gintaş, Net holding, Doğuş Grubu, Global Yatırım Holding, Tosyalı gibi büyük şirketler ülkede faaliyet göstermektedirler. son 8 yılda ülkede 50 binin üzerinde şirket kurulmuştur.

Montenegro'da yaşam diğer Avrupa ülkelerinden çok daha ucuzdur. Fiyatlar kışın dramatik bir şekilde düşer, turist sezonu yazın yükselir. Yine de markette çok güzel bir şişe şarabın fiyatı 2-4 Euro arasında, etin kilosu 4-5 Euro'dur. Montenegro'da kira fiyatları aylık 350 Euro gibi küçük bütçelerden başlamaktadır. 3 kişilik bir ailenin yaşaması için aylık yemek 250 Euro, ulaşım 150 Euro, elektrik, telefon vb. giderler 150 Euro gibi tutmaktadır. Ortalama bir araba 15.000 Euro'dur.

Montenegro'daki gayrimenkul yatırım avantajlarını kaçırmayın. Bugün metrekare fiyatları şaşırtıcı derecede ucuz olan bu ülkede fiyatlar AB'ye girmeleri ile birlikte hızlanarak artacaktır.

Her geçen yıl daha çok turist alma yolunda büyük yatırımları çeken Montenegro'da restoran, gayrimenkul ve turist odaklı her türlü sektör güvenli bir yatırım aracıdır. Montenegro'da işçi maliyetleri ucuzdur. Maliyetler ucuz olduğundan iş kurmak avantajlıdır. Montenegro'da bugün asgari ücret 198 Euro'dur.

Montenegro'da iyi işleyen bir sağlık sistemi mevcuttur. Sağlık sektöründe devlet ve özel hastaneler bulunmaktadır. Tüm şehirlerde tam teşekküllü özel ve devlet hastaneleri mevcuttur. Sosyal sigorta primleriniz ödeniyor ise bütün devlet hastaneleri ücretsizdir.

Montenegro'da özel ve devlet okulları bulunmaktadır. Eğitim sistemi üniversite öncesi 12 yıldır. Kaliteli bir eğitim alacağınızdan emin olabilirsiniz. Her türlü fakültesi olan üniversiteleri ve meslek okulları vardır. Ülkedeki yabancılar için İngilizce eğitim veren yabancı okullar bulunmaktadır.

Euro'nun resmi para birimi olması ile ekonomi hızla gelişmiştir. Yabancı yatırımcılar ülkeye 3,5 milyar Euro çekmişlerdir. Montenegro'da Aman Hotels and Resorts, Orascom of Switzerland, Equest, One & Only Resorts and Banyan Tree Resorts gibi lüks turizm yatırımları yapılmaktadır.

Deniz turizmindeki vergi teşvikleri, deniz ile ilgili tüm marina ve turistik servislerde vergi oranlarını %7 ile limitlendirilmiştir. Büyük harcamalar içinde olan Montenegro hükümeti, ülkenin altyapısını geliştirmek için Dünya Bankası, the European Investment Bank, EBRD gibi uluslararası kuruluşlar ve yabancı mühendislik firmaları ile işbirliği yapmaktadır.

Montenegro Avrupa Birliğine girdikten sonra tüm Schengen ülkelerine vizesiz girebileceğiz. Serbest dolaşım hakkımız olacak. Montenegro'da almış olduğumuz oturma ve çalışma müsaadesi aynı şekilde tüm Schengen ülkelerinde de geçerli hale gelecek. İstediğimiz ülkede ikamet edeceğiz, istediğimiz ülkede ticari faaliyette bulabileceğiz veya çalışabileceğiz. Sağlık dahil tüm devlet hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabileceğiz.

SÜREÇ
Sizi başkent Podgorica havalananında karşılayıp, dönüşte de yine havalananına bırakıyoruz. Sadece uçak, otel ve yeme - içmeler için bütçenizi oluşturabilirsiniz. Bize Montenegro'da 2 iş günü ayırmanız yeterlidir. Otel / Airbnb rezervasyonunuz için önerimiz olabilir.

Evraklarınızı bize teslim ettikten 5 - 7 iş günü sonrasında şirketiniz tescil edilmiş olacaktır. Şirket tescilinizin ardından sizi 2 - 3 gün Montenegro'ya davet edeceğiz. 10 gün içinde işlemleriniz tamamlanmış, şirketiniz kurulmuş, oturma ve çalışma müsaadeleriniz alınmış olacaktır.

Aynı soyadı taşıyan, 18 yaş altındaki çocuklar, eş ve anne-babalar için daha sonra oturma müsaadesi alabilirsiniz. Bunu almak ancak sizin müsaadelerinizden sonra mümkündür. Bu müsaadelerin alınabilmesi için sizi daha detaylı bilgilendirmemiz gerekir. Bütçenizi her 1 kişi için yıllık 500 Euro olarak hesaplayabilirsiniz.

Karar verdiğiniz paketin fiyatı ve detayları, avukatlık ofisimiz tarafından hazırlanmış, size bu hizmetin verileceğini taahhüt ettiğimiz sözleşmenizde yer alacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR
- Şirket ismi
- Şirket ana faaliyet konusu
- Türkiye'deki ikametgâh adresi
- Pasaport resimli sayfası fotokopisi / noter onaylı ve apostilli.
- Avukata verilecek vekaletname / noter onaylı ve apostilli.
- Internette e-devletten alınacak İngilizce ve Türkçe sabıka kaydı / noter onaylı apostilli.
- Son mezun olunan okulun diploması, bu okul üniversite ise ayrıca öğrenci işlerinden alınacak transkript / İngilizce tercüme, noter onaylı ve apostilli.
- Montenegro banka hesabına yatacak 3200 Euro'nun dekontu
Ödemeler:
- 3200 Euro dekont (evrak teslimi ile birlikte burada veriliyor.)
- 3500 Euro (Montenegro'ya gidince banka hesabına yatıyor.)


MONTENEGRO DAN GÖRÜNTÜLER (Foto Galeri)
"dreams in progress"